Czy zakup nieruchomości od komornika naprawdę się opłaca

A może kupić zadłużone?

Alternatywą dla zakupu nieruchomości na aukcji komorniczej jest bezpośredni zakup zadłużonego mieszkania. W takiej sytuacji zyskujesz sporo: po pierwsze, hipoteka nieruchomości jest od razu wyczyszczona, bo w chwili zakupu właścicielem stajesz się Ty, a ewentualne roszczenia co do nieruchomości może wysunąć już tylko bank, który ewentualnie Tobie pomagał w sfinansowaniu zakup.
Druga korzyść to fakt, że w czasie negocjacji z osobą, która sprzedaje zadłużone mieszkanie, masz sporego asa w rękawie, ponieważ Twoja sytuacja startowa jest lepsza: sprzedający, tak czy inaczej, straci mieszkanie, bo albo sprzeda je Tobie, albo na licytacji komorniczej, przy czym od Ciebie może uzyskać cenę wyższą niż gwarantowane minimum od komornika (czyli cenę wywoławczą).

Dlaczego się bić? Dlatego, że każda aukcja ma w sobie element hazardu. Cena tam jest bezustannie podbijana ponad granice zdrowego rozsądku. Jeśli cena wywoławcza zostanie podbita o 20 czy 30%, to możesz być pewien, że tę samą nieruchomość można było przed licytacją nabyć bezpośrednio od właściciela za równowartość ceny wywoławczej plus 10, może 15%.

Kto pomoże?

Tak naprawdę jedynymi, którzy znają reguły gry na rynku nieruchomości i mogą pomóc w konkretnym przypadku, są pośrednicy nieruchomości. Nawet jeśli masz sporą wiedzę, musisz pamiętać, że każdy przypadek jest nieco inny i to, co zwykle się opłaca, może być czasem początkiem najgorszej decyzji w Twoim życiu!
 Znajdź mieszkanie
Wynajem

Kraków, PetrażyckiegoKraków, SzuwarowaKraków, Wizjonerów 4Kraków, Michałowskiego